הובלה לקומה גבוהה באמצעות מנוף

אין זה נדיר שמשרד או דירה הזקוקים להעברה ממוקמים בקומה גבוהה, בין אם מדובר במבנה הישן או החדש. במקרים אלו, לא פעם יש להיעזר במנוף כפי שחברתנו מספקת, המעביר את הפרטים למטה אל הסבלים ומשאית ההובלה, ו/או מהמשאית אל הקומה הגבוהה במבנה החדש. בשורות הבאות נביא מידע בסיסי על הובלה לקומה גבוהה.

 

מתי צריך מנוף להובלה

העברה לקומה גבוהה לא תמיד חייבת מנוף, בעיקר אם התכולה המועברת היא יחסית קטנה כגון כלי מטבח או ציור משרדי. יחד עם זאת, אפילו במצבים שבהם מנוף אינו מחויב המציאות, ישנה לעיתים עדיפות להסתייעות במנוף עבור הובלה לקומות גבוהות. בכל מקרה הצורך הראשון הוא כמובן שכמדובר בפריטים כבדים וגדולים, כאלו שלא ניתן לפרק באמצעות נגר המהווה חלק מהצוות המקצועי שלנו, או בעלי צורות שלא מאפשרות לעבור במפתחים סטנדרטיים. למשל, כשיש קושי להוציא אותם מדלת הדירה או כשאי אפשר להכניס אותם למעלית.

כאמור, לעיתים קרובות ישנה עדיפות לשימוש במנוף גם כשאין פריטים מאוד מורכבים או כבדים. זאת מכיוון שהורדת והעלאת ארגזים רבים עם פריטים שונים לקומה ואל קומה גבוהה בחדרי מדרגות, היא מלאכה ממושכת ביותר שעלויותיה בהתאם, ולא פעם מצדיקות מבחינת המחיר את שירותי המנוף. מעבר לכך, כאשר מסתייעים במנוף המופעל על ידי אדם מקצועי ובעל הסמכה לכך, ההעברה מבוצעת בצורה בטוחה מאוד, אפילו יותר מאשר העברת תכולה בחדרי מדרגות, מסדרונות ופתחים סטנדרטיים או צרים. זוהי גם מלאכה יותר שקטה שמאפשרת להעלות את הציוד לדירה החדשה מבלי לפגוע ברווחתם של השכנים.

הובלה לקומות גבוהות

כמה עולה העברה לקומה גבוהה

חשוב להבין שהתשובה לשאלה שבכותרת איננה אחידה, וזאת מפני שלכל העברה יש את המאפיינים המיוחדים שלה. כך למשל, ישנם כמה סוגי מנופים המשמשים להובלות כאלו, המשתנים הן ביכולת הנשיאה שלהם והן בגובה שהם מגיעים אליו. מטבע הדברים, ככל שמדובר בקומה יותר גבוהה כך יהיה צורך במנוף יותר גדול ומאסיבי, והעלויות היומיות או השעתיות שלו יהיו גבוהות יותר. כמו כן, בוודאי שיש הבדל במחיר בין אם מדובר במנוף הנדרש רק לצורך הוצאות הפריטים מקומה גבוהה במבנה הישן, או גם לצורך העלאתם אל המבנה החדש.

בדומה לכל סוג של העברה, גם כאן ישנה משמעות גדולה לכמות והיקף הפריטים הנדרשים להובלה, כאשר התמחור הבסיסי מתייחס בדרך כלל לגודל הדירה – 3, 4, 5 חדרים וכדומה. לעיתים גם קיימות מורכבויות המצריכות היערכות מיוחדות, למשל תנאי שטח שאינם מאפשרים חניית מנוף בצורה טובה ליד הבית, מה שידרוש אולי שעות עבודה יוצאות דופן. גם לוחות זמנים צפופים במיוחד המחייבים את החברה להתגייסות מיוחדת, או מורכבויות ובקשות אחרות של הלקוח יכולות להשפיע על העלות.

כמו תמיד, גם מרחק הנסיעה משפיע על עלות ההובלה, כלומר האם מדובר בהעברה באותה העיר, האם יש צורך במנוף גם לאזור המרכז וגם בצפון לאותה ההובלה, וכדומה. זאת בנוסף למאפיינים כמו עבודות הכנה שיש לעשות בשטח, האם מדובר בעונה מאוד עמוסה של הובלות שבה בדרך כלל עלויות השכרת מנופים הן גבוהות יותר, וכדומה.

 

שיקולי עלות ותועלת בהובלה לקומות גבוהות

לאור הפרמטרים המנויים לעיל, במידה וקיימת אפשרות שלא להסתייע במנוף, אנשי חברת ההובלות יעזרו לכם לבצע את חישובי העלות והתועלת, והבחירה תהיה כמובן שלכם. הצוות המקצועי שלנו יסקור את תמונת המצב ויספק הבנה והמלצות לפי התנאים. למשל, יש הבדל בין מנופים סטנדרטיים ונפוצים המגיעים לרוב עד לקומה 6 ולעומתם מנופים מאסיביים המצריכים גם תנאי שטח יותר ספציפיים. כמו כן, יש לבחון את מצב כבלי התקשורת והחשמל, את הצמחייה בחצר הבניין והיבטים נוספים של השטח (כמו החנייה), כדי להבין עד כמה מסובכת יכולה להיות העבודה.

בדיקת הפרמטרים הללו תיתן לא רק מסקנות לגבי שיקולי עלות – תועלת (במידה ובכלל קיימת אופציה לוותר על מנוף), אלא הנתונים גם ישמשו לתכנון העבודה. אכן, עבודות הובלה לקומות גבוהות עם מנופים צריכות להיות מתוכננות בצורה מדויקת, ולהתייחס בין היתר למיקומים אפשריים של המנוף בהתאם לתנועת רכבים בסביבה, לקיחת מרחב ביטחון למניעת סכנות לעוברים ושבים או לרכוש באזור, המפתחים שדרכם יוצאו הפריטים מהדירה או המשרד, משקל וגודל הפריטים וכן הלאה.

לפרטים נוספים ולהצעת מחיר משתלמת, הנכם מוזמנים לפנות אל מובילי רוני בטלפונים 050-4388841  או 052-3090711  ואנו נשמח להשיב על כל שאלה.