הובלות של ציוד ומטענים כבדים נדרשות על ידי גורמים עסקיים, פרטיים ומוסדיים, בין אם בגין שינוי מיקום של מפעל, לצורכי בנייה, להעברת ציוד תעשייתי,  ציוד בייתי כבד, העברת בית מלאכה, שינוע ציוד למסעדות, ועוד.

בכל הקשור אל הובלת ציוד כבד, חשוב להבין כי מדובר במשימה המחייבת סיוע מקצוע של חברת הובלות רצינית, המתמחה בסוג זה של הובלות ומחזיקה ברכבים ובציוד מתאים. במאמר הבא תוכלו לקרוא על התהליך של הובלות ציוד כבד, על הובלת ציוד כבד רגיש, בחירת חברת הובלות מתאימה, ועוד.

 

מאפיינים עיקריים של הובלות כבדות

הובלות כבדות מוגדרות ככאלו בגין משקל או ממדים חריגים, ויכולות להיות של מגוון פריטים, ציוד, מטענים ומכונות שונות. למשל, הובלה כבדה יכולה להיות של משטחים, כספת, ריהוט כבד, מכונות תעשייתיות, פסנתר, מכולות ומקררים תעשייתיים, ויכולה גם להכיל ציוד וחומרים לבנייה ותשתיות כמו צנרות, פנלים, מוטות ועוד.

מכיוון שמדובר בהובלה כבדה, ההרמה שלה בדרך כלל לא תבוצע על ידי בני אדם והיא נדרשת בסיוע של ציוד וכלים ייעודיים, לרבות צמ"ה- ציוד מכני הנדסי. הציוד כולל למשל מנופים המאפשרים הרמה בטוחה של ציוד כבד בגובה, לצד שימוש בציוד שינוע והרמה נוסף כמו מלגזות חשמל או דיזל, מעמיסים טלסקופים, ג'ק, עגלות שינוע ועוד.

בנוסף, הובלות של ציוד כבד נדרשות בתכנון מדוקדק. למשל, אם יש צורך לעשות שימוש במנוף להעברת ציוד כבד יש לבצע מראש בדיקות טכניות שונות, כמו אופן הבאת משאית עם מנוף לכתובת המבוקשת, איתור מקום חנייה מתאים למשאית המנוף שנוח לעבודה ולא מפריע לתנועה, גיזום עצים שיכולים להפריע למנוף, ועוד.

 

הובלות ציוד כבד עם צרכים מיוחדים

לא אחת, הובלה כבדה מורכבת מציוד או מכונות גדולות במיוחד עם ממדים ומשקל עצום. כמו כן, יש לא מעט ציוד ומכונות מורכבות המבוססות על טכנולוגיה מתקדמת, שמאופיינות ברמת רגישות גבוהה לתנאי סביבה, לתזוזה ואף למגע.

אי לכך, הובלת ציוד ומכונות כאלו נדרשת באמצעים נאותים ובתכנון וביצוע מקצועי ומדוקדק. למעשה, ההובלה נשענת על תכנון מקדים שלוקח הכל בחשבון, החל מבחירת אמצעי הרמה ושינוע, דרך אופן אבטחת המכונה בכלי הרכב, אופן פירוקו, ועד למסלול המתאים ביותר לביצוע ההובלה.

 

בחירת מנוף מתאים לביצוע של הובלות כבדות

הובלות כבדות מצריכות לעיתים סיוע של משאית מנוף, למשל לשם הורדת מטען כבד מקומות גבוהות, כשיש במבנה חדר מדרגות צר שאינו מאפשר הורדת הציוד, וכאשר מדובר בציוד או מכונה מאוד כבדים שרק למנוף יש את הכוח להרימם. עבור הצורך הזה קיימים בשוק סוגים שונים של משאיות מנוף, מהם יש לבחור ברכב ומנוף מתאימים. למרבית עבודות הכבדות יש לבחור במנוף העולה לגובה של עד ארבעים ושמונה מטרים, שיש לו כושר נשיאה של עשרים וחמש עד מאה חמישים טון. מאידך, קיימים מקרים בהם עולה הצורך בשירותי מנוף נייד, למשל כשיש צורך להיכנס לתוך מבנה, או במקום שאין בו גישה למשאית.

 

עלות שירותי הובלה כבדה

כפי שניתן להניח, העלות של הובלות כבדות אינה זהה להובלות רגילות בגין מורכבותן, שימוש בציוד יקר וצורך בהליך העברה ושינוע מוקפד ומדיוק במיוחד, המבוצע על ידי צוות מיומן בעל הכשרה מתאימה.עלות ההובלה נקבעת בהתאם למורכבותה ולכמות הציוד הכבד שיש להעביר. למשל, מחירי הובלות כבדות מושפעים ממורכבות השינוע והרמת המטען למשאית, מסוג המשאית שיש לעשות בה שימוש, מאורך מסלול הנסיעה, ממאפייני תהליך פירוק המטען, ועוד.

ראוי להדגיש כי עלות הובלות מטענים כבדים אינה אחידה והיא משתנה בין החברות. אז בכל מקרה חשוב לבצע השוואת מחירים, אבל רק בין חברות שמתמחות בסוג זה של הובלות ושיש להן ניסיון עשיר בתחום.

 

בחירת חברת הובלות לציוד כבד 

כאמור, בעת בחירת חברה עבור הובלות כבדות חשוב לבחור באחת המתמחה בהובלות לעסקים, בדגש על הובלות כבדות. העדיפו חברה שיש לה ניסיון רב בתחום, המחזיקה ברכבים וציוד מתאימים, איכותיים וחדישים. לחברה כזו יהיו כל האישורים והרישיונות הנדרשים עבור סוג זה של הובלות, והיא תפעל באופן מסודר עם הליך מוקפד הנשען על תכנון מראש, תוך שימת דגש רב על נושאי הבטיחות.

מלבד זאת, חשוב לבחור חברה שיש לה יכולת לספק מענה מדויק לכל אופי של הובלת מטען כבד באופן בטוח למטען ולסביבתו, ומחזיקה צוות מיומן בעל הסמכה להובלת ציוד כבד, הפעלת מנופים, וכדומה. וכמובן, כדאי לבחור חברה מקצועית ומומלצת המציעה מחיר הוגן עבור שירותיה, ושיש לה ביטוח מתאים עבור סוג זה של הובלות.

להזמנת שירותי חברת הובלות גדולה ומומלצת להובלות כבדות, צרו קשר עם מובילי רוני בוואטס אפ ובטלפון 050-4388841

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *