דברים שכדאי לדעת על הובלת בית פרטי

עוברים לבית פרטי בשכירות? בניתם בית חדש ואתם מתכננים בקרוב לעזוב את דירתכם ולהיכנס אל הנכס החדש? אם כן, בוודאי ברור לכם שאחת המשימות הבסיסיות תהיה להעביר את התכולה הישנה שלכם, ולשם כך יש לפנות אל חברה המתמחה בתחום כמו מובילי רוני – הפועלת בהצלחה כבר יותר מ- 17 שנה. אנו בטוחים שיש לכם הרבה שאלות לגבי הובלת בית פרטי ובדיוק לשם כך עומד לרשותכם הצוות המקצועי שלנו, עם המון ניסיון ונכונות לעזור, להכווין ולענות. בנוסף, כדאי שתרגישו יותר עם הרגליים על הקרקע, החלטנו לסכם עבורם כמה דברים בסיסיים שכדאי לדעת על העברה לבית פרטי.

 

מה עליכם לוודא

ברור שלפני שמתקשרים עם חברת הובלות להעברת התכולה מהבית או לבית החדש, יש לבחון את הניסיון והוותק של החברה, ולוודא שכבר ביצעה בעבר עשרות פרויקטים מוצלחים בתחום. אל תתביישו גם לבקש מספרי טלפון של אנשים שעבורם החברה העבירה בתים והתקשרו אליהם לקבלת חוות דעת. מעבר לכך, יש עוד כמה נושאים שחשוב מאוד לבחון. בראש ובראשונה, ממש לא כדאי לעבור עם גורמים חאפרים שאולי מציעים מחירים מפתים אבל למעשה אין להם רישיון מוביל ולפיכך אסור להם להפעיל רכבים כבדים, לעשות שימוש במנופים, לחנות במקומות ציבוריים וכן הלאה. בית לא עוברים בכל יום, אז אל תתפתו לכמה מאות שקלים לכאן או לכאן, אחרת תמצאו את עצמכם מתחרטים ומשלמים הרבה יותר על רכוש שנפגע, זמן שאבד ומפח נפש.

שנית, אין לוותר על כך שהחברה תחזיק בביטוח מיוחד עבור התכולה של מובילים, וכדאי לבדוק גם מה היקף הכיסוי. כמובן שברוב הגדול של המקרים אין שום צורך להפעיל את הביטוח, בוודאי אם מדובר בחברה רצינית שאנשיה מיומנים, אבל בדיוק אותם מקרים שלא ניתן לצפות חשוב להחזיק ביטוח הולם לרכוש, וכמובן ביטוח בתוקף. עוד חשוב לברר ולסגור מול החברה איזה שירות בדיוק אתם מקבלים – האם מדובר בהעמסה, הובלה ופריקה בלבד, או שמא אתם מקבלים גם שירותי אריזה של תכולת הבית, שירות של פירוק וסידור בבית החדש, או אולי אפילו תצטרכו שירותי אחסון לכל או לחלק התכולה לתקופה מסוימת. בכל מקרה, כל הפרטים האלו חייבים להופיע בחוזה מסודר שבו הכל ברור – סוג השירות, מועד ההובלה, סוג הרכבים, איזה ציוד אריזה תקבלו, כמה אנשים של החברה יעסקו במלאכה ועוד.

ברור שישנה משמעות גם לעלויות, וכמו בכל תחום כדאי לבצע סקר שוק. רק דאגו להשוות בין הצעות מחיר של חברות בעלות וותק וניסיון, המספקות את שירות באזור הרלוונטי וזמינות ללוחות שלכם. לבסוף, אם אתם עוברים לבית החדש מדירה הנמצאת בקומה גבוהה, ודאו שהחברה יכולה לספק במידת הצורך שירותי מנוף, ואם מזג האוויר גשום ודאו שיש לחברה משאיות סגורות להגנה על התכולה מפני הגשם.

העברה לבית פרטי

כיצד להתכונן להובלה?

כאשר תפנו לחברתנו אנו כבר נשאל את כל השאלות הרלוונטיות וניתן טיפים ומידע חשוב להיערכות נכונה. יחד עם זאת, בשביל לסבר את האוזן נאמר שהשאלות שלנו יעסקו בגודל המבנה ובסוג הפריטים המרכיבים את התכולה, למשל ארגזים, מוצרי חשמל, רהיטים גדולים, מקרר, פריטי אומנות יקרי ערך וכדומה. כמובן שנשאל בדיוק היכן נמצא הבית שאליו אתם עוברים והיכן אתם מתגוררים כיום, ונבדוק את לוחות הזמנים שלנו ושלכם. שימו לב שעדיף לבצע הזמנה של חברת הובלות כמה שיותר מוקדם כאשר אתם מתחילים להתאפס על תאריך המעבר, שכן לעיתים קרובות הזמנות ברגע האחרון שמצריכות התגייסות מיוחדות עולות יותר.

מעבר לכך, אנו נשאל ונמליץ לגבי ציוד האריזה הדרוש, החל בניילונים לעיטוף, דרך פצפצים וניירות אריזה, ועד לקרטון דו או חד גלי – ונספק את מה שתצטרכו. אם בחרתם לארוז לבד, הקפידו לסיים את האריזות ולדאוג לכך שכל הפריטים יהיו מוכנים במועד להעמסה על המשאית, על מנת שלא נבזבז זמן ונצטרך לגבות יותר. מעבר לכך נבדוק אתכם עוד מספר היבטים, כמו דרכי הגישה אל הבית ואפשרויות החנייה לידו (שיהיה פנוי במועד ההובלה), האם יש לכם בקשות וצרכים מיוחדים, וכן הלאה.

לפרטים נוספים ולהצעת מחיר משתלמת, הנכם מוזמנים לפנות אל מובילי רוני בטלפונים 050-4388841  או 052-3090711  ואנו נשמח להשיב על כל שאלה.