דברים שכדאי לדעת על משאית הובלה

משאית הובלה מהווה כמובן חלק בלתי נפרד משירותי ההובלות של חברתנו. אנו מחזיקים צי גדול של משאיות רחבות וגדולות שאליהן ניתן להכניס תכולה רבה, תוך תכנון נכון בהתאם לפריטים המובלים. יתרון משמעותי של משאיות אלו הוא שברוב הגדול של המקרים אין צורך בהובלות נוספות של ציוד או ביותר ממשאית אחת, והמשמעות היא חיסכון עבור הלקוח. כמו כן, הצי הנרחב של המשאיות שמפעילים 8 הצוותים המקצועיים שלנו מסביב לשעון, מאפשר לתת מענה בכל חלקי הארץ ובזמינות גבוהה ללא עיכובים מיותרים.

 

בטיחות מעל לכל

בין אם מדובר במשאית קטנה להובלה, משאית מנוף או משאיות גדולות במיוחד, אין ספק שהסוגיה החשובה ביותר הינה הבטיחותית. אכן, חברתנו מקפידה על סטנדרטים מחמירים ביותר של בטיחות, הניכרים במספר מישורים. ראשית, המשאיות עוברות כמובן תחזוקה שוטפת על ידי הנהגים ונכנסות למוסכים מורשים כאשר הן מגיעות למועד הטיפול שלהן. כמו ברכבים אחרים, מועד הטיפול נקבע על פי המלצות יצרנית המשאית וכאשר היא נכנסת למוסך מבוצעת כמובן בדיקה כללית של רכיביה השונים. בנוסף לכך, ברור שהמשאיות נכנסות לטיפול בכל עת שישנו חשד לתפקוד לקוי של אחד מרכיביה, ולעולם איננו יוצאים לעבודה עם משאית שיש בה חשש לתקלה.

מעבר לכך, הבטיחות ניכרת גם בנהגים המועסקים אצלנו, המהווים חלק בלתי נפרד מחברת מובילי רוני 2019. מדובר בנהגים המחזיקים ברישיונות מתאימים למשאיות שלנו, העוברים בחברתנו הדרכות מקיפות לנהיגה בטוחה וזהירה בעת הובלה. אכן, נהיגה עם תכולה שמועברת ממקום למקום בישראל אינה דומה לנהיגה רגילה על הכביש, שכן על הנהג להיות ערני לכל באמפר, בור בכביש, סיבוב וכדומה, על מנת שהתכולה תעבור ללא כל נזק.

משאית להעברות

אילו רכבי הובלה קיימים בשוק

כאשר מדברים על משאית להעברה לא מתכוונים לסוג אחד בלבד של רכבים, ואם תבדקו בין חברות ההובלה השונות תראו שצי המכוניות משתנה מאוד. אכן, כל חברה מחזיקה משאיות יותר גדולות או קטנות, וגם בין המשאיות עצמן קיימים סוגים שונים. למשל, סוג נפוץ ביותר הינו משאית להעברות שיש לה רמפה, כלומר מדרגה אחורית שנפתחת ומאפשרת להעמיס עליה את התכולה. כך, העלאת התכולה אל המשאית נעשית בצורה קלה, נוחה ומסודרת על גבי הרמפה, כאשר הסבלים המיומנים יודעים לתכנן את הכנסת הריהוט באופן הכי מאורגן, יעיל ונוח לפריקה מהירה. כמובן שהרמפה משחקת תפקיד משמעותי ביותר גם בזמן הפריקה.

סוג נוסף של כלי שיכול להגיע על גבי משאית להובלה או לצידה, הוא המנוף. למעשה קיימים סוגים שונים של מנופים הנבדלים זה מזה בגודלם, בכושר ההעמסה שלהם ובגובה והמרחק אליהם הזרוע יכולה להגיע. כל למשל, משאית שיש על גביה מנוף מובנה יכולה בדרך כלל להגיע עד לגובה של קומה 6, ומעבר לכך ייתכן ויהיה צורך במנופים גדולים ומאסיביים יותר. לא פעם כאשר מדובר במשאית שיש על גביה מנוף, הנהג של המשאית הוא גם המפעיל המוסמך שעבר הדרכות ויש לו הסמכה בתחום, ואילו במקרים של מנופים מאסיביים הנדרשים לפרויקט ייחודי, המפעיל יהיה אדם חיצוני לחברת ההובלות.

 

לא לוקחים סיכונים

בכל עבודה שמבצעת חברת הובלות קיימים סיכונים, אותם עליה למזער על ידי התנהלות נכונה של העובדים, תחזוקת המשאיות, התנהלות זהירה של הנהגים על הכביש וכן הלאה. יחד עם זאת, אין די בשמירה על כללי הבטיחות שכן אירועים לא רצויים ובלתי צפויים עשויים לקרות גם לאנשי המקצוע הטובים ביותר. על כן, חברת ההובלות חייבת לדאוג לביטוחים המכסים את כלל התכולה המועברת, על מנת שאם חלילה יהיו נזקים יקבל הלקוח פיצוי.

כל חברה בוחרת את הביטוחים שהיא מחזיקה לפי שיקוליה, כאשר היותר נפוצים בתחום הינם ביטוחי חבות ורכוש. הראשון מכסה נזקים שנגרמו לתכולה בזמן העמסה ופריקה ובזמן ההובלה עצמה, ואף נזקים שנגרמו לצד ג', וזאת בעקבות רשלנות חברת ההובלות. השני מכסה נזקים לתכולה בזמן היותה על המשאית, למשל בגלל תאונת דרכים, שריפה וכדומה.

לפרטים נוספים ולהצעת מחיר משתלמת, הנכם מוזמנים לפנות אל מובילי רוני בטלפונים 050-4388841  או 052-3090711  ואנו נשמח להשיב על כל שאלה.